CIEKAWE E-BOOKI

Poniżej przedstawiam ciekawe e-booki (do bezpłatnego ściągnięcia z internetu), które gorąco polecam do lektury - zwłaszcza rodzicom dzieci niesłyszących.  Miłej lektury! :)


    

"Poradniki dla rodziców dzieci z wadą słuchu"
Absolutnie najlepsze e-przewodniki z jakim miałem do czynienia! Treściwie i fantastycznie opisuje najważniejsze kwestie związane z rehabilitacją słuchu i mowy najmłodszych jak i tych rozpoczynających pierwsze szczeble edukacyjne. Ten przewodnik powinni przeczytać co najmniej wszyscy rodzice niesłyszących dzieci.

Głębokie ukłony i brawa dla autorek publikacji! :)

Wydany spod rąk zespołu z PZG/Gdańsk. Publikacja dostępna bezpłatnie pod linkiem:
www.osrodekpzg.pl (sekcja "Poradniki").
"Moje Głuche Dziecko- kompendium wiedzy na temat rehabilitacji dziecka głuchego" Omawiane są tutaj problemy związane z ubytkiem słuchu z tak różnorodnych punktów widzenia, środowisk jak i przedstawiane są różnorodne podejścia rehabilitacyjne. Przedstawiane są tutaj zarówno argumenty przemawiające za językiem migowym, jak i językiem mówionym bądź kombinacji obu metod komunikacyjnych. Argumenty te zostały przedstawione w sposób bardzo ciekawy i skłaniający do osobistych rozważań. Dodatkowo w ostatnim rozdziale zostały zawarte bardzo praktyczne i treściwe "Rady dla rodziców" pod którymi mogę podpisać się obiema rękami :)

Wydany spod rąk zespołu z PZG/Łódź. Publikacja dostępna bezpłatnie pod linkiem:
www.pzg.lodz.pl (link kierujący bezpośrednio do publikacji)


"Poradnik dla rodziców i specjalistów pracujacych z dziecmi z wada słuchu"
Przewodnik opisujący praktyczne aspekty związane z użytkowaniem aparatów słuchowych bądź implantów słuchowych, rehabilitacji i wychowywania słuchu u dziecka z wadą słuchu (z ciekawymi propozycjami ćwiczeń) jak zapoznaje się z możliwymi ulgami i uprawnieniami dla osób niesłyszących i niedosłyszących.

Wydany pod programem "Dźwięki marzeń". Publikacja dostępna bezpłatnie pod linkiem:
www.fundacja.orange.pl (link bezpośrednio pobierająca publikację)